четвер, 31 березня 2016 р.


Контрольна робота з теми :
« Байка у світовій літературі»
6 клас

Тема : Контрольна робота з теми «Байка у світовій літературі».
Мета : Перевірити рівень знань учнів з теми «Байка у світовій літературі»; розвивати .логічне мислення школярів; виховувати відповідальність, зібраність, самокритичність.
Хід уроку
І. Оголошення теми, мети і завдань уроку
1. Проведення тестового опитування
Початковий рівень
1.            Фригійський раб, який став основоположником жанру байки:
а)           Езоп;
б)           Лафонтен;
в)           Федр.
2.            Вовк із відомої байки Езопа побачив ягня біля:
а)           ставу;
б)           річки;
в)           озера.
3.            За сюжетом байки «Крук і Лисиця» Крук випустив із дзьоба:
а) шматок сиру;
б) шматок сала;
в) шматок м'яса.
4.            Цикада попросила у Мурашки:
а)           харчів;
б)           притулку;
в)           води.
5. В основі байки лежить:
а)           гіпербола;
б)           метафора;
в)           алегорія.
5.            Як називається повчальна частина байки?
а)           сатира;
б)           алегорія;
в)           мораль.

7. Які художні прийоми лежать в основі байки?
а)           сатира, персоніфікація, алегорія, езопова мова;
б)           гумор, триразові повтори, гіперболізація;
в)           багатоепізодність сюжету, елементи фантастики, образність мови.
8.    Зачумлені звірі винуватцем усіх нещасть зробили;
а)           Вовка;
б)           Осла;
в)           Тигра.
9. У чому полягає особливість композиції байки І.Крилова «Вовк і Ягня» ?
а)           Мораль - на початку байки;
б)           Мораль розбита на дві частини;
г)           Мораль в кінці байки.
10. У байц! Крилова Вовк говорить:
а)           «Ти винен тим уже, що хочу я, бач, Тсти»;
б)           « Ти винен тим уже, що хочу я ,бач, пити»;
в)           «Ти винен тим уже, що хочу я, бач, спати».
11. Злочин Осла із байки «Зачумлені звірі» полягав у тому, що він їв :
а)           чужу моркву;
б)           чужу капусту;
в)           чужу траву.
12.         Частина байки, в якій розповідається про розвиток подій, називається:
а)суперечка;
б)           оповідь;
в)           розмова дійових осіб.
Середній рівень
1.            Хто із відомих байкарів був редактором сатиричного журналу?
2.            З якою метою у байку вводиться повчальна частина?
3.            Поясніть термін «езопова мова». З чиїм ім'ям він пов'язаний?
4.            Дайте визначення уособлення. Уособленням яких людських рис є Вовк, Ягня, Осел, Лев, Тигр із творів Езопа?
5.            Назвіть головні жанрові ознаки байки.

Достатній рівень
1.            Який художній прийом є обов'язковим для жанру байки? У чому полягає його роль?
2.            Наведіть приклади крилатих висловів із байок.
3.            Проаналізуйте одну байку (на вибір), визначте тему, ідею, художні особливості.
4.            У чому, на вашу думку, полягає вічна мудрість байки?
5.            Порівняйте байки Езопа, Лафонтена, Крилова. Що нового вніс кожен із байкарів у розвиток цього жанру?
6.            Які найголовніші людські цінності відобразилися у творах вивчених вами байкарів?
Високий рівень
1.            Яка роль сміху у засудженні людських вад?
2.            Напишіть твір-мініатюру на тему: Як я розумію зміст байки...» (байка на вибір учня.)
3.            Прочитайте байку «Вовк і Ягня» Езопа, І.Крилова, Л.Глібова. Виконайте їх порівняльний аналіз.
4.            Подумайте, яка роль алегорії у байці?
5.            Які художні засоби і прийоми використовуються у байках?
6.            Які проблеми порушують байкарі у своїх творах?



Немає коментарів:

Дописати коментар